Halka arzla birlikte hem kurumsallaşmada hem yeni projelerde çok daha güçlü biçimde ilerleyeceklerini belirten Konukoğlu şöyle devam etti:
“Halka arzda yurt içi ferdî yatırımcılarda 2 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılarda ise 3,23 kat talep geldi. Ülkemize kıymet katmak ve yatırımcılarımıza kazandırmak için daha çok çalışacağız. Türkiyemize güveniyoruz. Yüzde 25,04 halka açıklık oranımızla şeffaf, kurumsal, yatırımcılarına kıymet katan bir marka olarak güçlü adımlar atacağız. Gücümüze ortak olan tüm yatırımcılarımızın ilgisine ve inancına teşekkür ederiz.”
2.2 kat talep geldi
27-28 Temmuz tarihlerinde Halk Yatırım liderliğinde toplam 37 kurumdan oluşan konsorsiyum aracılığı ile halka arz edilen ASCE Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı AŞ’nin hisselerine ait talep toplama süreçleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama” metoduyla gerçekleşti.
Birim fiyat 12,60 TL olarak belirlenirken halka arz edilen 165 milyon TL nominal pahalı hisselerin satışıyla halka arz büyüklüğü 2.079 milyar TL oldu. ASCE GYO halka arzına; Yurt İçi Ferdi Yatırımcılara ayrılan hisselerin yaklaşık 2,00 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara ayrılan hisselerin ise yaklaşık 3,23 katı olmak üzere ortalamada 2.2 kat talep geldi.
ASCE GYO payları 3 Ağustos 2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da Yıldız Pazarda süreç görmeye başladı.