• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1571104,200
  % -1,32
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

İş dünyası ve teknoloji başkanları, SAP Dönüşüm Mükafatları merasiminde buluştu

İş dünyası ve teknoloji başkanları, SAP Dönüşüm Mükafatları merasiminde buluştu

SAP Türkiye, iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile teknoloji önderlerini 31 Ekim’de düzenlediği SAP Executive Summit etkinliğinde bir ortaya getirdi. Aktiflikte bu yıl ikincisi gerçekleştirilen, alanında en yenilikçi ve başarılı teknoloji dönüşüm projelerine verilen yılın “SAP Dönüşüm Ödülleri” de sahiplerini buldu.

15 farklı kesimde; sürdürülebilir büyüme, kusursuz müşteri tecrübesi ve aktif sonuçlar elde etmek için teknolojiden yararlanma ve uygulama konusunda başarılı çalışmalarıyla dijital dönüşüme öncülük eden şirketlere mükafatları takdim edildi.

SAP Güney EMEA Bölgesi Lideri Manos Raptopoulos, SAP Güney Avrupa Kıdemli Lider Yardımcısı Carlos Lacerda ve SAP Küresel Dijital İnovasyon Sözcüsü Timo Elliot’ın da katıldığı aktiflikte, belirsizliklere karşı irtibatta kalmaya vurgu yapılarak, SAP’nin bulut, üretken yapay zeka, büyük data idaresi üzere alanlarda sunduğu yenilikçi ve dünyaya istikamet veren geleceğin teknolojileri konuşuldu.

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan’ın açılış konuşmasını yaptığı aktiflik, SAP bölge yöneticilerinin sunumları ve “Dönüşümün Öncüleri” paneli ile başladı. Farklı başlıklardaki paralel oturumların akabinde mükafatların takdim edildiği merasimle sona erdi.

‘Cumhuriyetin ikinci yüzyılının birinci günlerinde, Türkiye iktisadına istikamet verenler olarak bir ortada olmak, memnunluk verici’

Konuşmasına, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının birinci günlerinde ülkemizin farklı dallarından önderlerle bir ortada olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirerek başlayan Uğur Candan (üstte), SAP’nin Türkiye’deki 22 yılına dair değerli istatistikleri de paylaştı. Türkiye’deki en büyük 100 şirketteki SAP kullanım oranının %90’ı aştığı ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketindeki ihracatın %85’ten fazlasının SAP sistemleri üzerinden gerçekleştirildiğini tabir eden Candan, “Sizlerle birlikte yarattığımız bu muvaffakiyetin verdiği güçle ülkemizi geleceğe taşımaya, yeniden daima birlikte devam edeceğiz. Türkiye’deki ekosistemimiz, proje yapabilecek 15 binden fazla insan kaynağına sahip.” dedi.

Türkiye ülkü pozisyonuyla eşsiz fırsatlar sunuyor

Etkinlikte konuşan SAP Güney EMEA Bölgesi Lideri Manos Raptopoulos, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Yapay zeka ve bulut çağındayız. Akıllı ve sürdürülebilir işletmelere giden yolda, bilhassa küresel tedarik zinciri problemleri da göz önüne alındığında, Türkiye ülkü pozisyonuyla bir ticaret ve iş merkezi olarak eşsiz fırsatlar sunuyor” dedi ve Türkiye’deki şirketlerin süratli dijital dönüşümü yakından takip ettiklerini belirterek, çabucak her bölümün temsilcileri olan konukları da başarılarından ötürü tebrik etti. Raptopoulos ayrıyeten, SAP Türkiye’de %46 olan bayan çalışan oranına da dikkat çekti. Dünyanın en kapsayıcı şirketlerinden biri olarak globaldeki yapılanmanın bir modülü olan BWN (Business Women Network) İş Bayanları Ağı’nın Türkiye’deki faal çalışmalarının SAP için çok bedelli olduğunu belirten Raptopoulos, bayan çalışanları güçlendirmenin yanı sıra çeşitlilik ve kapsayıcılık konusundaki dönüşüme de takviye verdiklerini, bu sayede de kurum içindeki bayan önder oranını artırmaya devam edeceklerini söz etti.

İnovasyon seyahatinde, yapay zeka ile düello değil düet yapmalıyız

SAP Küresel Dijital İnovasyon Sözcüsü Timo Elliot ise “İş İnovasyonunda Top Trendler ve Fırsatlar” başlıklı sunumunda, beş kritik alana odaklandı: Yapay zeka, data idaresi, sürdürülebilirlik, çalışanları teknolojiyle daha güçlü kılmak ve “otomatize edilmiş” otomasyon. Öncelikle, yapay zekayı “odadaki fil” metaforu ile tanımlayarak, üretken yapay zekanın artık ömrümüzün tam ortasında ve tüm iş süreçlerimizin içinde olduğuna dikkat çekti.

McKinsey’nin yaptığı bir araştırmada, anketi cevaplayanların %60’ının şirketlerinde yapay zekanın kullanılmasıyla gelir artışı yaşadıklarını, %40’ının ise maliyet azaltımı gerçekleştirebildiklerini belirttiğini söyleyen Elliot, SAP’nin şirketlere geçerli, sağlam ve sorumlu bir yapay zeka yaklaşımı sunduğunu söz etti. SAP yapay zeka tahlillerinin milyonlarca kişi tarafından kullanıldığına dikkat çeken Timo Elliot, yapay zeka ile insanoğlunun bir düello değil, bir düet içerisinde hareket etmesinin insanoğluna yararını vurgulayarak SAP’nin bu inovasyon seyahatinde müşterilerinin yanında olduğunu söz etti.

Öncü kurumların yöneticileri, dijital dönüşüm seyahatlerini ve geleceğe yönelik vizyonlarını anlattı

Gazeteci ve köşe müellifi Volkan Akı, moderatörlüğünü üstlendiği Dönüşümün Öncüleri Paneli’ni, “Eskiden bilgisine güvendiğimiz idare guruları vardı. Şirketler onların sundukları modellerden yararlanırdı. Artık artık gurular periyodu bitti. Gurular yok, muvaffakiyet hikayeleri var. Zira herkes kendi özgün iş modeliyle, kendi muvaffakiyet hikayesini yaratıyor. Artık herkesin birbirinden ilham aldığı, deneyimlerin paylaşıldığı, ortaklaşa rekabet periyodunda yaşıyoruz. Şirketler birbiriyle ne kadar yakın olur, iş ağları üzerinden etkileşerek birlikte ne kadar gelişirse, o kadar büyük muvaffakiyete sahip oluyor.” diyerek başladı.

Panel konuşmacılarından Eczacıbaşı Topluluğu Küme CEO’su Atalay Gümrah, küme olarak 1966 yılından bu yana destekledikleri voleybol sporunun, ülkemizi kadro sporlarında gelebileceği en düzgün nokta olan dünya şampiyonluğuna taşıdığını belirterek bu muvaffakiyetin, Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesinden duydukları gururu lisana getirdi.

Gümrah, tüm küme şirketlerinin altyapısını bulut teknolojisine taşıma projelerini 2024 yılının ortalarında tamamlamayı hedeflediklerini tabir ederek SAP iş birliği sayesinde hem çok merkezli ve çok markalı yapı olmanın getirdiği maliyetlerde sağladıkları tasarruflar hem de süreç optimizasyonunda elde ettikleri verimli sonuçlardan şad olduklarını tabir etti.

Panelin öbür konuşmacılarından Anadolu Efes CEO’su Can Çaka, etkinlikteki konuşmalarda sürdürülebilirliğe dikkat çekilmesini çok bedelli bulduğunu belirterek şunları söyledi: “Hepimiz, çocuklarımızın gelecekte daha yeterli bir dünyada yaşayabilmesi için harekete geçmek zorunda olduğumuzu biliyoruz ve bunu teknolojiyle nasıl birleştireceğimizi araştırıyoruz. SAP ile yaptığımız iş birliğinde gördük ki, teknoloji hem mevcut süreçlerimizi hızlandıran hem de çalışmalarımızı ölçümleyerek geliştirmemizi sağlayan en değerli araç.”

Çaka kelamlarını şöyle sürdürdü: “Anadolu Efes olarak 4 yıl önce dijital dönüşüm gayesi ile yola çıktık ve bu yolda SAP ile buluştuk. Bu projeyi dijital dönüşüm projesinden çok kültürel bir dönüşüm projesi olarak planladık. İşin içinde kültürel değişim liderliği, kültürel değişim takımları de yer aldı. Hasebiyle bugün rastgele bir formda dijital dönüşüm yapmak istediğiniz vakit bütün gruba dokunmanız lazım.”

Etkinliğin platin sponsorluğunu Amazon Web Services (AWS), Çözümevi + SOA People, Detaysoft, Google Cloud, Nagarro + MBIS, NTT VERİ Business Solutions üstlenirken, altın sponsorluğu ise BTC, Golive, IBSS, SPRO, S4C, Vektora takviye verdi.

Sektöründe öncü kurumlara mükafatları merasimle verildi

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, SAP Dönüşüm Ödülleri’nin değerini, “bu tıp mükafatlar hem muvaffakiyet ve emeğin takdiri hem de teknoloji önderlerinin yeni projeleri için ilham ve motivasyon kaynağı” kelamlarıyla söz ederek, ödül merasiminin ana kategorisi olan “Yılın SAP Dijital Dönüşüm Ödülü”nü alan şirket sayısının her yıl artmasından duydukları memnuniyeti lisana getirdi. Bu yıl 6 marka bu mükafatı aldı: Anadolu Efes Biracılık ve Malt San. A.Ş., Eren Holding A.Ş., Getir Perakende Lojistik A.Ş., Martur Fompak International, Sanko Holding A.Ş., Yaşar Holding A.Ş.

Geçtiğimiz yıl birinci defa verilen, dijital dönüşüm süreçlerinde elde ettikleri bilgi birikimlerini öbür kurumlarla paylaşarak onların dijital dönüşüm seyahatlerine rehberlik eden, kıssalarını hem yurt içi hem yurt dışı kürsülerde samimiyetle ve açıklıkla paylaşan şirketlerin değerlendirildiği yılın SAP Dijital Dönüşüm Elçisi Mükafatları, Koç Holding, Martur Fompak International, Penti Giysi, Unifree Duty Free İşletmeciliği ve Yılport Holding’in oldu.

Bu yıl birinci sefer verilen, yaratıcılığı ve teknik yetenekleri teşvik ederek, gençlerin eğitimine ve iş hayatına katılması için fevkalâde bağlılık gösteren ve yatırım dayanağı veren şirketlerin değerlendirildiği yılın SAP Akademi Mükafatı ise Coşkunöz Holding’in oldu.

Etkinlikte inovasyon, bulut teknolojileri, yapay zeka, bilginin gücü, entegre tahliller, müşteri tecrübesi vb. üzere başlıklarda gerçekleşen paralel oturumlarda, Nagarro SAP Bulut Tahlilleri Yöneticisi Carl-Philip Müller ve Nagarro + MBIS PMO Yöneticisi Gizem Sönmezler Çallı; uzun müddettir SAP ERP kullanan şirketlerin geleceğe yönelik bulut (cloud) geçişlerini planlarken nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatarak bulut teknolojisinin getirdiği avantajları Balsu, Komagene üzere müşteri örnekleriyle de pekiştirdiler.

NTT VERİ Business Solutions müşteri tecrübesi oturumunda ise Anadolu Efes CIO’su Murat Özkan, LC Waikiki CDO & CIO’su Şerafettin Özer ve NTT VERİ Business Solutions Türkiye & MENA Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Fatih Irak’ın yaptığı konuşmalarda, dijital dönüşüm sayesinde nasıl akılda kalıcı bir müşteri tecrübesi yaratılabileceği tartışıldı.

Google Cloud SAP İş Ünitesi EMEA Bölgesi Genel Müdürü Steve Wainwright, SAP ve Google Cloud ortasındaki stratejik iş iştirakinden, şirketlerin SAP sistemleri ve içerisindeki kurumsal dataları, Google Cloud’ ın bilgi bulutu ve teknolojileri ile entegre ederek muhtaçlık duydukları uçtan uca data sayesinde nasıl akıllı iş kararları alabileceklerinden bahsetti. Bu teknolojileri kullanan SAP ve Google Cloud müşterileri olan Carrefour, Metro, Home Depot, AES Energy ve Paypal üzere müşterilerin kıssaları ve kazanımları paylaşıldı. Ayrıyeten şirketlerin Google’ın gelişmiş yapay zekâ teknolojileri ile haftalar süren aktiviteleri, nasıl saniyeler içerisinde tamamladıklarından, süreçlerini nasıl otomatize ettiklerinden ve yapay zekanın şirketler için teşkil ettiği büyük potansiyelden bahsedildi.

Detaysoft Satış Yöneticisi Can Nalbantoğlu ise, rekabetçi kalma ve büyüme anahtarının, çağdaş CFO’nun değişen rolünü tekrar keşfedip, finansal bilginin ötesine geçerek, değişimi yönetirken öncelikleri yeterli belirleyerek ve akıllı teknolojilerden yararlanarak stratejik bir avantaja dönüştürmenin değerini vurguladı. Değişimle başa çıkmak ve hazır olmak için başkanların edinmesi gereken motivasyonu, müşteri muvaffakiyet kıssalarıyla aktaran Nalbantoğlu, CFO’ların çevik hareket etmesi gereken bu süreci yapay zeka, otomasyon, akıllı karar dayanak tahlilleri ve inovasyondan yararlanarak nasıl risksiz, kolay ve süratli bir biçimde yönetebileceğini anlattı.

Türkiye’de Çözümevi üzerinden hizmet veren SOA People Group Eser Geliştirme Müdürü Mohammed Merkachi inovasyon başlıklı oturumda, SAP’nin Business Technology Platformu üzerinde geliştirdiği SAP entegre tahlillerinden ve yaratabileceği pahadan bahsederek, karar almak ve günlük operasyonları optimize etmek için, bu tahlillerden müşterilerinin nasıl yararlandığını ve bu yenilikçi tahlillerin bölümün geleceğini nasıl şekillendirdiğini anlattı.

“SAP Dönüşüm Mükafatları 2023” Ödül Listesi:

· Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı:

o Anadolu Efes Biracılık ve Malt San. A.Ş.

o Eren Holding A.Ş.

o Getir Perakende Lojistik A.Ş.

o Martur Fompak International A.Ş.

o Sanko Holding A.Ş.

o Yaşar Holding A.Ş.

· Küresel Dönüşüm Özel Mükafatı:

o Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.

1. Metal Dalında Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Çolakoğlu Metalurji A.Ş.

2. Mobilya Kesiminde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Doğanlar Mobilya Kümesi İm. San. Tic. A.Ş.

3. Otomotiv Kesiminde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Ford Otomotiv San. A.Ş.

4. Finans Kesiminde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Garanti Bankası A.Ş.

5. Süratli Tüketim Eserleri Dalında Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Hayat Kimya San. A.Ş.

6. Kimya Kesiminde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: KordSA Teknik Dokuma A.Ş.

7. Dokuma Kesiminde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Tic. A.Ş.

8. Otomotiv Bölümünde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Norm Holding (Yan Sanayi)

9. Telekom Dalında Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Turkcell Bağlantı Hizmetleri A.Ş

10. E-Ticaret Bölümünde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Sahibinden Bilgi Tekn. Paz.ve Tic. A.Ş.

11. Petrokimya Kesiminde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Socar Türkiye Güç A.Ş.

12. Perakende Dalında Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş.

13. İnşaat Bölümünde Yılın Dijital Dönüşüm Mükafatı: Rönesans Holding A.Ş.

14. Güç Dalında Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: ZES Dijital Ticaret A.Ş.

15. Küçük Mesken Aletleri Kesiminde Yılın SAP Dijital Dönüşüm Mükafatı: Arzum Elektrikli Mesken Aletleri San. ve Tic. A.Ş.

· Yılın SAP Akademi Mükafatı: Coskunöz Holding A.Ş.

Bu kategoride; yaratıcılığı ve teknik yetenekleri teşvik ederek, gençlerin eğitimine ve iş hayatına katılmasına yönelik, inanılmaz bağlılık ve yatırım takviyesi veren şirketler kıymetlendirilerek ödüllendirilmektedir.

· Yılın SAP Dijital Dönüşüm Elçisi Mükafatları:

Bu kategoride; dijital dönüşüm süreçlerinde elde ettikleri bilgi birikimlerini öteki kurumlarla paylaşarak onların dijital dönüşüm seyahatlerine rehberlik eden, öykülerini hem yurt içi hem yurtdışı kürsülerde samimiyetle ve açıklıkla paylaşan şirketler kıymetlendirilerek ödüllendirilmektedir.

o Koç Holding A.Ş.

o Martur Fompak International

o Penti Giysi Ticaret A.Ş.

o Unifree Duty Free İşletmeciliği A.Ş.

o Yılport Holding A.Ş.

Kaynak: Dunya.com

Adana escort Ankara escort izmir escort aliağa escort balçova escort bayındır escort bayraklı escort bergama escort beydağ escort bornova escort buca escort çeşme escort çiğli escort dikili escort foça escort gaziemir escort güzelbahçe escort karabağlar escort karaburun escort karşıyaka escort kemalpaşa escort kiraz escort kınık escort konak escort menderes escort menemen escort narlıdere escort ödemiş escort seferihisar escort selçuk escort tire escort torbalı escort urla escort bostanlı escort mavişehir escort alsancak escort üçyol escort bursa escort altınşehir escort gemlik escort görükle escort gürsu escort inegöl escort kestel escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort soğanlı escort yıldırım escort antalya escort akseki escort aksu escort belek escort demre escort döşemealtı escort elmalı escort finike escort gazipaşa escort gündoğmuş escort ibradı escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort manavgat escort muratpaşa escort serik escort alanya escort Eskişehir escort Gaziantep escort İstanbul escort Nişantaşı escort Şerifali escort Maltepe escort Sancaktepe escort Eyüpsultan escort Şişli escort Kayaşehir escort Büyükçekmece escort Beşiktaş escort Mecidiyeköy escort Zeytinburnu escort Sarıyer escort Bayrampaşa escort Fulya escort Beyoğlu escort Başakşehir escort Tuzla escort Beylikdüzü escort Pendik escort Bağcılar escort Ümraniye escort Üsküdar escort Esenyurt escort Küçükçekmece escort Esenler escort Güngören escort Kurtköy escort Bahçelievler escort Sultanbeyli escort Ataşehir escort Kağıthane escort Fatih escort Çekmeköy escort Çatalca escort Bakırköy escort Kadıköy escort Avcılar escort Beykoz escort Kartal escort şirinevler escort Kayseri escort Kocaeli escort Gebze escort İzmit escort Malatya escort Manisa escort Mersin escort Muğla escort Bodrum escort Milas escort Dalaman escort Marmaris escort Fethiye escort Datça escort Samsun escort Atakum escort İlkadım escort Aydın escort Bolu escort Denizli escort Diyarbakır escort Düzce escort Konya escort Kütahya escort Sakarya escort